17 showrooms in Nederland

Vloer van de Week

Retro wonen in Schiedam: Estano visgraat Smoky met grote tegels

In Schiedam combineerden we de Ligno Estano Visgraat Smoky met de Cortina Prime XL tegel. Het resultaat: modern retro wonen met veel warmte.

Door Jermy Hagebeuk · 29 mei 2026 · Schiedam · Ligno Lijm PVC Estano Visgraat Smoky

Deze week neem ik je mee naar het altijd gezellige Schiedam, waar we een prachtige combinatievloer hebben opgeleverd. En eerlijk is eerlijk, dit was er weer eentje waar alles samenkwam. Sfeer, stijl, materiaalkeuze en karakter.

Twee blikvangers in één woning

In deze woning werkten we met twee absolute blikvangers. De Ligno Lijm PVC Estano Visgraat Smoky, inmiddels een van onze persoonlijke favorieten, gecombineerd met de Cortina Prime XL warm beige Lijm PVC tegel in het royale formaat van maar liefst 91,4 x 91,4 cm.

De combinatie van warm visgraat en grote moderne tegels gaf de woning precies de uitstraling die de bewoners voor ogen hadden: een stijlvolle retro inrichting. Geen overdreven jaren '70 kleurenspektakel met oranje muren en discoballen, maar een moderne en verfijnde versie van retro wonen. Warme houttinten, strakke lijnen, ronde vormen, rijke stoffen en subtiele vintage accenten. Retro is terug, maar dan volwassen geworden.

Vloer en inrichting versterken elkaar

Wat deze woning helemaal afmaakt, is hoe de vloer samengaat met de inrichting. In elke kamer liggen handgeweven wollen vloerkleden, die bij de zithoek speels deels over elkaar heen zijn gelegd. Dat geeft extra warmte en diepte. Samen met de notenhouten stoelen met zachte bouclé bekleding en de stijlvolle tegel PVC vloer ontstaat een luxe, rustige sfeer waarin alles in balans is.

Een voorinspectie tussen de cementzakken

Ook technisch was dit een mooi project. De voorinspectie was iets uitdagender dan normaal, omdat de woning tijdens onze afspraak nog vol stond met werkmaterialen, zakken cement en gereedschap. Dat wordt in de praktijk vaak onderschat. De vlakheid van een basisvloer beoordelen vraagt letterlijk ruimte. We kunnen nu eenmaal geen lange rei over de vloer leggen als grote delen bedekt zijn.

Tip voor jou: maak de ruimte zo leeg mogelijk voor de voorinspectie. Gelukkig konden we hier samen met de klant goed schakelen en is de oplevering echt volgens het boekje verlopen.

Het eindresultaat? Een woning waar rust, warmte en luxe samenkomen. Dit soort projecten laten precies zien waarom wij zo van ons vak houden.

Wil je visgraat en grote tegels ook combineren? Bekijk beide vloeren in een van onze showrooms en laat je adviseren over de beste overgang.

Deze vloer zien?

Kom kijken in de showroom.

Zie en voel de vloer in het echt. Onze adviseurs denken mee over je ondergrond, het legpatroon en de afwerking, net als in dit verhaal.

Vraag Floortje
⋯